Mecenat Semeko sponsorem Kadry Narodowej

W Beach Tennis grają na całym świecie. Szybszy niż tenis, o wiele bardziej spektakularny niż siatkówka. We Włoszech tenis plażowy odniósł ogromny sukces. Setki graczy doskonali codziennie swoje umiejętności, szkółki beachtennisowe na każdym kroku szkolą zawodników.

Historia beach tenisa sięga początku lat 80's w prowincji Ravenna (Włochy) powstał pierwszy kort do tenisa plażowego. W 1997 roku tenis plażowy stał się w prawdziwym sportem z oficjalnymi regułami, zawodnikami, sędziami, trenerami i instruktorami. Od 2001 roku regularnie odbywają się Mistrzostwa Świata i Europy w Beach Tennis. W IFBT zrzeszonych jest obecnie 57 krajów. W lutym 2008 roku do IFBT przystąpił Beach Tennis Polska założona przez Cezarego Wołodko.


We włoskiej Ravennie 28.VII- 3.VIII.08 odbyły się VII Mistrzostwa Świata w Beach Tennis. Po raz pierwszy w imprezie tej wystąpiła reprezentacja Polski.

Tygodniowy pobyt we Włoszech pozwolił naszym zawodnikom rozegrać kilkanaście spotkań z najlepszymi zawodnikami na świecie, podpatrzeć metody treningowe i zapoznać się z taktyką. Debiutująca na mistrzostwach reprezentacja Polski nie miała szczęścia w losowaniu trafiając na wielokrotnych medalistów MŚ ekipy Francji i Australii.

Tytuł mistrzowski przypadł Włochom, którzy pokonali Francję 2:0. Trzecie miejsce przypadło Brazylii. Polacy uplasowali się ostatecznie na dziewiątym miejscu. Reprezentacja Polski wystąpiła w składzie: Katarzyna Jankowska, Paulina Prażmowska, Jakub Grzys, Rafał Czelej.

Aktualnie zawodnicy kadry Polski przygotowują się do występu w Mistrzostwach Polski, które odbędą się w Łodzi w dniach 22-23 listopad. Po mistrzostwach zostanie ustalony skład reprezentacji na zawody Pucharu Świata w Australii.