Nasza pasja Początki

Przecieraliśmy szlaki -  w latach 90. nie był dostępny sprzęt, technologie, bardzo dużo elementów trzeba było zbudować samodzielnie. Ciężko było również pozyskać zwierzęta morskie – ryby i koralowce. Zdobyte w tych latach doświadczenia są wykorzystywane przez nas do dnia dzisiejszego przy projektowaniu nowych akwariów. Stale udoskonalamy stosowane prze nas technologie, między innymi współpracując z producentami  specjalistycznego oświetlenia do akwariów morskich.


Akwariów  tej wielkości nie da się kupić w sklepie. Każde akwarium jest inne, dostosowane są do potrzeb zwierząt które będą w nim żyły. Większość elementów musi powstać na miejscu, dlatego też nasze akwaria w całości projektowane są przez naszych specjalistów.  Budujemy je od podstawy na którym akwarium stoi, przez szkło, po urządzenia do uzdatniania wody i oświetlenie.


W tej chwili posiadamy siedem  akwariów pokazowych (tzw. Display tank) o pojemnościach od 850 do 12 tys. litrów oraz kilkanaście zbiorników technicznych. Łączny obieg wody morskiej w naszej firmie wynosi  35 tys. litrów. Z wymienionych akwariów większość stanowią zbiorniki rafowe. Możemy poszczycić się największym na Pomorzu akwarium z rafa koralową. Jest to zbiornik o pojemności 6 tys. litrów i długości 6 m, zamieszkany przez duże stado pokolców z gatunku Zebrasoma flavescens, pływających wśród licznych koralowców.


Szczególną uwagę odwiedzający nas Klienci zwracają na ogromne akwarium zamieszkałe przez dwa rekiny rafowe z rodzaju Carcharhinus  (inne nazwy: rekin czarnopłetwy, żarłacz rafowy czarnopłetwy, black tip reef shark) oraz Triaenodon (rekin białopłetwy, white tip reef shark). Przeznaczony dla nich zbiornik ma pojemność 12 tys. litrów, wyposażony został w dwa bardzo wydajne odpieniacze białek oraz sterylizatory UV. Niewielka ilość dekoracji z fragmentów rafy koralowej oraz oświetlenie o małym natężeniu podkreślają majestatyczny wygląd i hipnotyzujący sposób pływania rekinów.


Wyjątkowo oryginalnym projektem było wybudowanie akwarium rafowego w ogrodzie zimowym naszej firmy. Zbiornik ten został tak zaaranżowany, aby dawał możliwość podziwiania tętniącej życiem rafy koralowej z góry. Jego niskie posadowienie oraz niewielka wysokość szyb bocznych daje wrażenie spaceru wśród raf koralowych tropikalnego morza.