Nasza pasja Akwarium od kuchni

Egzotyczne zwierzęta morskie wymagają stworzenia im warunków maksymalnie zbliżonych do naturalnego środowiska w którym żyją. Wiąże się to z koniecznością przygotowania wody morskiej o odpowiednim zasoleniu i zawartości mikro i makro elementów. Stosujemy mieszanki syntetycznych soli morskich, które rozpuszczamy w wodzie poddanej wcześniej filtracji w procesie odwróconej osmozy (RO) i ostatecznie oczyszczonej w dejonizatorach (DI). 

Widoczne w naszej firmie akwaria są jedynie częścią złożonego systemu. Ukryte za ścianami części odpowiadają za filtrację, natlenienie i utrzymanie prawidłowych parametrów fizykochemicznych wody. Podstawą filtracji mechanicznej niemal każdego akwarium morskiego jest odpieniacz białek, który odpowiedzialny jest jak sama nazwa wskazuje za usuwanie zanieczyszczeń białkowych z wody w procesie odpieniania.


Za filtrację biologiczną odpowiadają umieszczone w zbiornikach żywe skały. Są to fragmenty rafy koralowej pobrane z naturalnego środowiska, zapakowane w termoboxy i samolotem przetransportowane do Polski. Skały pozyskujemy najczęściej z Indonezji, Fidżi oraz Vanuatu. Ważnym elementem filtracji jest bardzo silna cyrkulacja wody w akwariach, która powstaje poprzez użycie bardzo wydajnych pomp i falowników. Pozwalają one uzyskać ruch wody zbliżony do naturalnych zafalowań obserwowanych na rafach koralowych. Nad utrzymywaniem prawidłowych parametrów wody czuwają komputery akwarystyczne zintegrowane z systemem pomp dozujących. Pozwala to na niemal natychmiastowe korekty składu wody morskiej.