2023-03-02

Finansowanie

 
co wpływa na Twoją zdolność kredytową? 
jaki wpływ na Twój kredyt hipoteczny mają stopy procentowe?
jakie oprocentowanie kredytu wybrać: stałe czy zmienne? 
 
 
 

Premia 1000 zł dla klientów finansujących zakup nieruchomości deweloperskiej kredytem uruchomionym za pośrednictwem mFinanse S.A. Materiał nie jest ofertą w rozumieniu Kodeksu Cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny. Promocja trwa od 01.02.2023 roku do wyczerpania nagród w nich przewidzianych, ale nie dłużej niż do 31.01.2024 roku. Zasady promocji zostały określone w Regulaminach dostępnych w placówkach mFinanse oraz na www.mfinanse.pl/wspolpraca-deweloperzy.

 


 

Poradnik kredytowy – najczęściej zadawane pytania

 

Pytanie: Jaki wkład własny muszę mieć decydując się na kredyt hipoteczny na zakup mieszkania?

Oferty banków różnią się w tym zakresie. Minimalny wkład własny jaki musisz posiadać to 10% wartości kredytowanej nieruchomości. Jeśli nieruchomość, którą chcesz kupić kosztuje 100 tys. PLN wówczas musisz posiadać środki własne na poziomie minimum 10 tys. PLN (10%).

Pytanie: Co to jest zdolność kredytowa?

Zdolność kredytowa to ocena Twoich możliwości w zakresie spłaty kredytu dokonywana na podstawie przedstawionych przez Ciebie dokumentów i oświadczeń. Bank sprawdza, jakie raty będziesz w stanie spłacać po odjęciu od miesięcznego dochodu wszystkich posiadanych przez Ciebie zobowiązań kredytowych, stałych opłat i kosztów życia.

 

Pytanie: Jakie oprocentowanie kredytu hipotecznego wybrać?

Oprocentowanie wpływa na ostateczny koszt kredytu – możesz zdecydować się na oprocentowanie stałe lub zmienne. Oprocentowanie zmienne – wysokość raty może wzrosnąć lub zmniejszyć się w zależności od obowiązujących stóp procentowych. Oprocentowanie czasowo stałe – rata kredytu się nie zmienia bez względu na sytuację ekonomiczną przez czas określony w umowie. Dotyczy to oprocentowania i marży.  Decyzja zawsze powinna być podjęta na podstawie aktualnej sytuacji gospodarczej oraz prognoz specjalistów. Które lepiej wybrać? Wiele zależy również od wysokości kredytu i długości umowy.  

 

Masz więcej wątpliwości? Aby uzyskać odpowiedzi na te i inne pytania skonsultuj się z ekspertem mFinanse